Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/platne/serwer86072/public_html/superwitryna/plugins/content/tmaddthis/tmaddthis.php on line 14
Pokaż się z najlepszej strony

Większość ludzi zwraca bardzo dużą uwagę na wygląd zewnętrzny. Właściwie nie potrafimy nie oceniać na podstawie wyglądu. Każde pierwsze spotkanie z drugim człowiekiem kończymy zbudowaniem sobie w głowie wstępnej opinii dotyczącej osoby, z którą mieliśmy kontakt. Nawet jeśli ta opinia w późniejszym czasie się zmieni (gdy poznamy kogoś lepiej), często nasze pierwsze kontakty decydują o tym, czy będziemy w ogóle zainteresowani ponownym spotkaniem, czy na pewno się na nie zdecydujemy.

Dokładnie tak samo jest z miejscami, w których bywamy, które odwiedzamy, a także z „miejscami” wirtualnej rzeczywistości, czyli z wszystkim portalami, stronami, jakie zamieszczone są w sieci. Właśnie dlatego projektowanie stron www jest tak ważne i dlatego poświęca się mu tak dużo uwagi w procesie powstawania strony internetowej.

Zaprezentujemy teraz czym dział projektowania stron www dokładnie się zajmuje. Zaczynamy oczywiście od zbierania informacji od osoby zlecającej stworzenie witryny. Musimy wiedzieć przede wszystkim, jaki jest temat strony internetowej oraz cel jej powstania, a także to, jak wyobraża sobie ją jej właściciel. Najlepiej prosimy Klienta o przesłanie nam kilku linków do stron, które są dla niego ciekawe i  tym samym odbiera pozytywnie. Pytamy o to, jakie chce, aby ludzie mieli możliwości na witrynie i tłumaczmy, co jest możliwe do stworzenia i co, opierając się o doświadczenie w tworzeniu stron, proponujemy ze swojej strony. Dopiero po akceptacji wyceny strony przez zlecającego zacznie się projektowanie strony.

Do pracy przystępują graficy, którzy wstępne wizje na stronę, koncepcję, przenoszą to do programu graficznego, w którym zaczyna się manewrowanie elementami, jakie mają znaleźć się na stronie oraz funkcjonalnościami serwisu. Musimy pamiętać o tym, że większość materiałów dostarcza nam zlecający. Prosimy go wcześniej o wysłanie loga firmowego oraz innych „stałych” elementów witryny, np. grafiki, czyli zdjęć, które mają znaleźć się w serwisie. Zdarzy się prawdopodobnie i tak, że od zlecającego praktycznie nic nie dostaniemy (z wyjątkiem nazwy firmy), jako że to właśnie od Internetu zacznie rozkręcać działalność, więc to my będziemy projektować dla niego logo, itp. (tak dość często jest w przypadku sklepów internetowych). Jednak projektowanie stron www to nie tylko grafika, czyli zdjęcia, obrazy, kolory tła i rozkład modułów na stronie. To również sposób rozmieszczenia tekstu stron (zgodne z zasadami typografii, których stosowanie pozwala na budowanie serwisów łatwych w odbiorze, pod względem czytania tekstów) oraz tworzenia nawigacji po witrynie. Nawigacja strony to jeden z najważniejszych jej elementów. Ludzie tak chętnie zaglądają do Internetu, ponieważ mogą w nim znaleźć wszystko szybciej, niż offline.

Internet jest wygodny, a my, jako właściciele stron musimy dawać naszej „widowni” coraz większą wygodę.

Serwis musi być intuicyjny i prosty w odbiorze, a to właśnie zapewni wykonanie strony internetowej w naszej firmie.